Ingen meglere selger fere eiendommer i høy pris- klasse enn PrivatMegleren. Det er neppe tilfeldig.

PrivatMegleren står alene for rundt halv- parten av alle boliger solgt over 10 millioner kroner. Eiendomsmegler og partner i PrivatMegleren Vikebø & Jørgensen, Stine Larsen Sandvik, har svaret på hvorfor PrivatMegleren er førstevalget for dem som ønsker å selge en verdifull eiendom.
- En bolig som koster over 7 millioner kroner krever mer av både megler og de verktøyene megleren har til rådighet. Mens fem prosent høyere salgssum utgjør 100.000 for en bolig til 2 millioner, er summen hele 350.000 på en bolig til 7 millioner. Derfor er selgere her enda mer opptatt av å finne rett kjøper og indirekte rett megler, påpeker Sandvik og fortsetter:
- Disse selgerne overlater ikke noe til tilfeldighetene, de benytter ikke anbuds- tjenester, de vet hva de vil ha.
I fere år har PrivatMegleren hatt fokus på å være ledende på eiendommer i høy prisklasse, og det er liten tvil om at de har lyktes.
- Vi har kunnskapen, verktøyene og ikke minst den viktige erfaringen, sier eiendomsmegler Sandvik. Derfor er vi førstevalget for dem som skal selge en bolig i høy prisklasse.
FLERE BOLIGER I HØY PRISKLASSE TIL SALGS
Tidligere har det vært en overvekt av eldre mennesker som har solgt de store og dyre boligene. I dag er det bildet endret.
- Flere og ere ønsker å selge eneboligen sin når de er i slutten av 50-årene for å prioritere annerledes. Ungene har gjerne yttet ut og man ønsker heller en leilighet eller et mindre hus for å bruke mer tid på hverandre, hytten eller reiser, forteller Sandvik.
- Hvem er det da som kjøper de dyre boligene?
- Gruppen som kjøper boliger over 10 millioner er nok større enn hva folk gjerne tror. Det kan for eksempel være barnefamilier med god økonomi. Utfordringen er o e å gjøre kjøpere oppmerksomme på at boligen de kan tenke seg er for salg - for sannheten er at mange potensielle kjøpere egentlig ikke er på jakt etter ny bolig. Likevel klarer vi å nå dem, sier Sandvik.
SLIK NÅR PRIVATMEGLEREN KJØPERNE
- Det er ikke til å legge skjul på at KLiKK er blitt et utrolig viktig verktøy for å nå ut til potensielle kjøpere i dette segmentet. Her snakker vi om mennesker som bor godt og gjerne ikke har planer om å ytte på seg med mindre den riktige boligen dukker opp. Dem er det en utfordring å nå.
- Lørdagsannonsering i papiravisen har vist seg svært viktig for å nå nettopp den impulsive kjøperen. Derfor sverger vi fortsatt til papiravisen i tillegg til at vi benytter oss av markedets beste digitale verktøy, forteller Sandvik.
SKAL DU SELGE EN BOLIG I HØY PRISKLASSE?
Går du med planer om å selge en bolig som du tror vil gå for en høy pris, har Sandvik noen råd:
- Kommer vi inn i en tidlig fase kan vi avklare hva slags oppgraderinger som er lønnsomt å gjøre med tanke på et fremtidig salg. Vi kan også ha boligen i bakhodet dersom den rette kjøperen dukker opp. Ettersom vi er kjent for å selge denne type boliger, kontaktes vi hver uke av potensielle kjøpere som lurer på om vi har noe i sku en eller vet om noe som kommer for salg. Innimellom lar vi noen eiendommer gå utenom markedet.
Sandvik mener derfor er det viktig å kontakte PrivatMegleren tidlig dersom man vurderer å selge.
- Kanskje den som er villig til å betale mest for akkurat din eiendom er i kontakt med oss i dag, forteller Sandvik.